Pridať referenciu

Novinky na rok 2023 a 2024

  • 19.12.2022
  • LK

V najbližších rokoch môžme očakávať premiéru mnohých zaujímavých noviniek. Čo všetko si pre nás automobilové koncerny pripravili?

Všetci očakávame premiéru novej generácie Škoda Superb, ktorá sa vyvíja spolu s novou generáciou VW Passat. Obidve novinky budu predstavené v budúcom roku. Je možné, že sa dočkáme aj modernizovaného Kamiq alebo nového Kodiaqu. VW Passat by mohol byť doplnený o produkčnú verziu elektrického konceptu ID.Aero.

Za zmienku stojí očakávaná premiéra Audi Q5, čisto elektrickou alternatívou Q5 by mal byť model Q6 e-tron. Očakávame aj rozšírenie ponuky o elektrickú Audi A6 e-tron a predstaviť by sa mohla aj nová generácia modelu A4.

Ešte z nemeckých značiek spomenieme Mercedes-Benz a BMW. Mala by byť nová trieda CLE, a aj trieda E sa dočká novej generácie. Pri BMW sa očakáva predstavenie novej generácie päťkovej rady, vrátane elektrickej verzie i5 a modernizácia jednotkovej rady.

Čerešničkou na torte by mohli byť športové modely ako druhá generácia Tesly Roadster alebo nástupca Lamborghini Aventador.

Vyhliadky na rok 2024 sú vzdialené, avšak už teraz vieme o pár novinkách. Malo by byť modernizácia bestselleru Škoda Octavia spoločne s predstavením nového elektrického kompaktného SUV. Na premiéru BMW rady 5, resp. Elektrické verzie i5, by v roku 2024 mohla nadviazať premiéra nová generácia modelu M5. Lamborghini by nám mohli predstaviť nástupcu modelu Hurracán, čiže sa môžme tešiť na pár zaujímavých športových modelov.

 

    scroll up